Aktywność seksualna mężczyzn po 50-tce

Osiągnięcie wieku średniego nieuchronnie wiąże się ze spadkiem stężenia męskich hormonów, a co za tym idzie obniżeniem płodności. Mężczyzna po 50-tce wciąż jednak może się cieszyć udanym życiem seksualnym. Pomogą w tym skuteczne leki, np. Kamagra. Pomoże też atmosfera miłości i życzliwości pielęgnowana przez obie strony związku.

Stabilność zawodowa i finansowa, dzieci odchowane, więcej czasu na realizację pasji – mężczyzna po 50-tce dalej może cieszyć się życiem. W tym wieku zwykle nie jest już tak zaabsorbowany gonitwą za karierą, czy codziennymi obowiązkami. Może więc bez przeszkód cieszyć się życiem erotycznym. Tak prezentuje się teoria. W praktyce niestety często wygląda to inaczej. Mężczyzna po 50-tce wciąż może cieszyć się udanym seksem, jednak czasem musi w tym sobie nieco pomóc.

Dlaczego po 50-tce z seksem jest gorzej

Już mniej więcej od 40-go roku życia mężczyzna zaczyna podlegać procesom starzenia. Choć jest to mniej widoczne i odczuwalne niż w przypadku kobiet, panowie w tym wieku już nie są tak sprawni fizycznie jak dawniej. Pojawiają się zmarszczki, czasem słabnie wzrok. Zmiany zachodzą także w gospodarce hormonalnej. Choć mało się o tym mówi, mężczyźni również podlegają odpowiednikowi menopauzy, wiążącej się ze spadkiem płodności. Andropauza to spadek stężenia męskich hormonów w organizmie. Niski poziom testosteronu wiąże się nie tylko z różnymi dolegliwościami fizycznymi, ale też z problemami natury psychologicznej. Jeśli w tym samym czasie partnerka boryka się z menopauzą, w związku dwojga ludzi mogą dodatkowo pojawić się konflikty.

Seks i nie tylko